Profesyonel İşveren Hizmeti (PEO)
Anasayfa / Hizmetlerimiz / Profesyonel İşveren Hizmeti (PEO)

Profesyonel İşveren Hizmeti (PEO)

PEO hizmeti, Türkiyede yerleşik olmayan veya bir tüzel kişiliği bulunmayan firmaların, operasyonel faaliyetlerinin bir bölümünün bir hizmet sözleşmesi dahilinde ve bir proje kapsamında farklı bir şirket tarafından sağlanmasıdır.Bu servis hizmetinin yönetimi ve kalite standartlarının denetlenmesi servis sağlayıcı firma ve/veya hizmet alan firma tarafından yapılmaktadır.

 

Yurtdışında uzun yıllardır uygulanan 2000'li yılların başında globalleşmenin de etkisi ile ülkemizde de bir çok firmanın aldığı bir hizmettir.

Bu noktada firmalar , çoğunlukla uzmanlık alanları dışında ihtiyaç duydukları hizmet ve personel gereksinimlerini bu hizmet sayesinde karşılayabilmektedirler.

Pernet olarak müşterinin ihtiyacını analiz ederek, kendilerine uygun çözümü sağlıyoruz.Firma adına istihdam edilecek personelin bulunmasından,tüm ekipman ihtiyaçlarının giderilmesine,bordro,özlük,yan haklar,seyahat,izin yönetimi gibi geniş bir yelpazede bir çok ihtiyacının karşılanmasına kadar olan tüm fonksiyonlarda ortak bir işveren bakış açısıyla süreci yönetiyoruz

Profesyonel İşveren Hizmeti (PEO)’nun firmalara katkıları nelerdir?

• İş ihtiyaçlarınızın dönemsel olduğunu fark ettiğinizde ya da bazı durumlarda ana faaliyet alanınızın dışında teknik personele ihtiyaç duyduğunuzda profesyonel bir destek alarak sorunsuz bir şekilde ihtiyacınızı gidermiş olursunuz.
• İşe alım sürecindeki seçme-yerleştirme giderlerinizi düşürmüş olursunuz.
• Şirketiniz kuruluş aşamasındaysa yasal ve fiziksel kuruluş işlemleri süresince yükünüzü devredersiniz.
• Sabit giderlerinizi değişken giderlere dönüştürerek, ana iş alanlarınıza fon yaratır, iş gücü devir oranını düşürerek veriminizi arttırırsınız.
• Firmanızın PEO hizmetinden yararlanmasıyla, aynı zamanda kar-zarar ve masraf merkezi raporlarıyla çalışmakta olan birimleri için muhasebe doküman sayısının azalmasına olanak sağlarsınız.
• PEO hizmetinde çalışanlara sağlanacak olan her türlü yan haklar ile ilgili olarak (araç kiralama, özel sağlık sigortası, ekipman tedariği v.b.) daha etkin bir hizmet alır ve operasyonel yükünüzü azaltırsınız.

Bizimle İletişime Geçin

Her türlü bilgi için iletişim

Bizi bu numaradan arayın