Mevzuat Danışmanlığı
Anasayfa / Hizmetlerimiz / Mevzuat Danışmanlığı

Mevzuat Danışmanlığı

Mevzuat Danışmanlığı; firmanızın, çalışanlarının ücret bordrolarının ve ilgili yasal belge ve işlemlerinin mevzuata uygunluğunu sağlamak için her zaman danışabileceğiniz hizmettir.

 
 

Mevzuat Danışmanlığı hizmeti, şirketin personel yönetimi ve bordro işlemlerine ilişkin mevzuat değişikliğini güncel olarak takip etmesini sağlar. Ayrıca beklenmedik ve sıra dışı personel operasyonları sırasında şirketi bağlayan mevzuat kuralları mevzuat danışmanı tarafından açık ve anlaşılır biçimde paylaşılır.

 

Mevzuat Danışmanlığı Hizmeti Neleri Kapsar?

Deneyimli mevzuat uzmanlarına danışarak, Bordrolama Hizmeti ve özlük işlemlerinin yasal mevzuat açısından uygunluğunu ölçebileceğiniz; İş Kanunu, Sosyal Güvenlik, Bordro ve Özlük işleri konularında danışmanlık alabileceğiniz bir hizmettir.

SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

  • main-bordro-icon.png
  • Mevzuat Danışmanlığı Hizmeti İle İlgili Merak Edilenler

Mevzuat Danışmanlığı hizmeti almanın kurumunuza sağlayacağı faydalar nelerdir?
Mevzuat değişikliklerine ve yeni uygulamalara yönelik güncel bilgilendirme ve yönlendirmelere anında ulaşmış olursunuz. Personel yönetimi ve bordrolama işlemleri sırasında ortaya çıkabilecek riskleri henüz gerçekleşmeden görmeniz ve gerekli önlemleri almanız Mevzuat Danışmanlığı’nın size sağlayacağı yararlar arasında yer alır. Gerekli bilgilendirme ve yönlendirme sayesinde ileride karşılaşabileceğiniz idari ve maddi yaptırımları sürecin başlangıcında önlemiş olursunuz.

Süreçler nasıl işliyor?
Yasal düzenlemelerin oluşturduğu kafa karışıklığına tek başınıza çözüm bulmak zorunda olmadığınızın farkına vardığımız için danışman firma olarak size rehberlik ediyoruz. Mevzuata yönelik her konuda aklınıza takılan her soruyu danışabileceğiniz deneyimli Mevzuat Danışmanlarımız size cevap olmak için varlar. Hatta dilerseniz sizin belirlediğiniz periyotlarda uzman ekibimizle değerlendirme toplantıları yaparak personel yönetimine ilişkin uygulamaların mevzuata paralel biçimde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Sorularımız için bir sınırlama var mı?
Mevzuat Danışmanlığı, hizmetin belirlenmiş olan çerçevesine bağlı kalmak koşuluyla bir sayı ya da soru sınırlaması içermez. Şirketin iş hukuku, Sosyal Güvenlik Mevzuatı ve personel yönetimine ilişkin hizmet kapsamında yer alan tüm soru ve sorunlarının çözümü Mevzuat Danışmanlığı’nın içeriğinde yer almaktadır.

Ne tür konularda Mevzuat Danışmanlığı hizmeti alabiliriz?
Mevzuat çok geniş yelpazeli ve güncel bir kavram olduğu için danışmanlık hizmeti de aynı oranda geniş olmakta. Hizmet alabileceğiniz konulardan bahsetmek gerekirse şöyle sıralayabiliriz; İş Kanunu, Sosyal Güvenlik Mevzuatı, bordro ve özlük işleri, yasal düzenlemeler gibi konularda danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Güncel mevzuattan nasıl bir düzende haberdar oluyoruz?
Güncel mevzuattan resmi platformlarda yayınlandığı an haberdar oluyorsunuz. Danışman firmamız, aylık periyotlarda size mevzuata ilişkin bülteni mail yoluyla ulaştıracaktır. Danışmanlık kapsamında yer alan mevzuatta köklü bir değişiklik olması halinde şirketinizle danışmanımızın bir toplantı yapması ve tüm sorularınızın cevaplanması alabileceğiniz hizmetler arasındadır.

devamı

Bizimle İletişime Geçin

Her türlü bilgi için iletişim

Bizi bu numaradan arayın